Tutvustus   Ajalugu   Muusikud   Meedia   Kontakt   Kontsertreisid   CD   In english   Fotomeenutusi  

Kiili vanamuusikaansambel pakub värvikaid elamusi keskaja ja renessansi päevilt.

Astume koos kuulajaga sammu sajandite taha, et nautida väärikat vana kunsti elavas nooruslikus esituses. Ansamblis on senise 14 tegevusaasta jooksul mänginud kĂĽmneid noori muusikuid vanuses 7-18 , sageli on koostööd tehtud professionaalidega. Praeguses ansamblikoosseisus (2017) astub kontsertidel lavale 13-15 muuskut, enamik neist vanuses 14-22, muusikute hulgas on ka tudengeid Muusikaakadeemiast ja õpilasi Tallinna Muusikakeskkoolist. Pillidest on kasutusel plokkflöödid, flöödid, klavessiin, viiulid, tšellod, kitarr ja rĂĽtmipillid. Ansamblit juhendab Heili Meibaum.

Kõige meelsamini esineme ajaloolistes paikades, kus interjöör omalt poolt muusikat toetab. Möödunud aegade hõngu lisab ajastukohane riietus. Oma senise tegevusaja jooksul on ansambel andnud 400 kontserdi ringis.

Oleme mänginud paljudes Eesti väärikates kontserdipaikades -mõisates, kirikutes, raekodades, kontserdisaalides.

Väljaspool Eestit on ansambel esinenud USAs (Seattle raekoda), Kanadas (Vancouver, Toronto Trinity Chapel, Royal Ontario Museum, Ottawa University), Soomes (Turu, Askola, Espoonlahti, Helsinki), Rootsis (Stockholm, Vadstena), Iirimaal (Galway, Dublin), Hispaanias (Barcelona, Mura, Terrassa), Ahvenamaal

Ansambli tegevust toetab Kiili vald. Erinevate projektide toimumisele on korduvalt abiks olnud Kutuurkapital. Vanamuusikaansambli koduks on Kiili Kunstide Kool.

  28. novembril 15.30 Lasnamäe Muusikakoolis
  28. nov. 18.00 "Elav muusikaajalugu" Kostivere Kultuurimõisas
  2. dets. 12.20 Kohila mõisakoolis
  2. dets. 18.30 Saue Kontserdisaalis PĂĽhademuusika
  20.dets. 13.00 Laupa mõisas
Uudiste arhiiv
 
              


© Kiili vanamuusikaansambel 2009-2010